Irelevantní skutečnost.

20. dubna 2014 v 11:31 | Shinsuke von Wonderland |  MENŠÍ LABILITA
Při obrovském štěstí stačí býti nevnímavý a máte vše vyhrané. Ano, čtete správně - nevnímavý. To je ten klíč ke štěstí. Pomalu, ale jistě se utápět ve společenském kodexu správnosti. Možná to zní jednoduše, ale jednodušeji shrnutý návod už asi neexistuje. Ano, slyšíte správně - shrnutý, protože není třeba přece plýtvat slovy a stejně by to nikdo nečetl. Není třeba číst, když je Vám vše naservírováno přímo pod nos. A to co napsané není, tak platí všeobecně v podvědomí všech, jako zafixované dogma. Chtěl by snad někdo z nás žít jako vyhnanec či Kainův syn? Exil zní dobrodružně, ale věřte, že není. Člověk se dokáže sice ponořit do svého nitra, tak jako nikdy předtím, ale má to svůj smysl? Zabraňuje nám to přeci býti šťastný a hned porušujete zákon vnímavosti, který jsem zmínil jako první.

Buďte v klidu, každý z nás někdy bojuje sám se sebou a snaží se rozeznat, co je správné. Správnosti se člověk nemá učit od ostatních, ale sám od sebe. Vaše duše je jen Vaše, tedy pokud jste jí již dávno neupsali ďáblovi, či jinému samaritánovi. Protože v takovém případě už asi toho na výběr už mít nebudete. O tom zda Vás okolí chápe, to už je věc jiná. Nikdo Vás nikdy nepochopí a to je nový trend dnešního světa. Buďte štastný, protože malíři, básníci či literáti zůstali vždy nepochopeni. I když bych pochyboval, že Vy dokážete, alespoň zlomek toho čeho oni byli schopni.

Na konci tohoto velkého řetězce na Vás stejně čeká jen srážka se skutečností. Stejně se zařadíte do řady nastupující do plynové komory. S velkou pravdopobností se, tam totiž zařádím i já sám, protože stádo hnané po pastvině by nemělo vybočovat ze svého habitusu. I když Vás musím zklamat, protože se rád chovám don-kichotsky.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.