Virtuální svět a nebo náš život?

1. dubna 2012 v 1:28 | Shinsuke |  TÉMATA
Ze začátku jsem měl velké plány ohledně témat, ale nějak jsem se zatím do toho moc nepustil, zkusím tedy vypustit jedno z témat a tím je virtuální svět.
~
Asi ze začátku bychom si měli osvěžit význam slova "virtuální svět," pro ty co přesně neví co to označení vlastně znamená. Virtuální svět je počítačově vytvořené prostředí v, kterém můžete s ostatní lidskou populací chatovat, volat či hrát nějaké hry.Tento "cyber-prostor," ale může mít své výhody i nevýhody.
Asi jako první bych chtěl rozebrat závislost, protože není závislost jako závislost.Když člověk tráví delší čas u počítače tak je hned považován za závisláka, ale když bude celý den ven s nějakou partou lidí tak už se to tak nebere.Možná už něktěří chápete kam s tímhle mířím, sám můžu přiznat, že co se týče virtuálního světa tak ho mám moc rád, potkávám zde denně lidi, které mám moc rád, dost jich mám radši než lidi, které znám z okolí.Nevím proč to tak je, ale navázat kontakt s někým na internetu je podstatně lehčí, nevidí vaši tvář, vy nevidíte jeho, nevidí váš výraz a vy jeho též ne.Neverbální komunikace taky dost ovlivnuje podstatu komunikace.
Proto tedy neodsuzujeme různé jedince za jejich aktivitu u počítače, když nevíme přesně z jakých důvodů u nich tráví svůj čas.
Možná semnou hodně lidí nebude souhlasit, řeknou si ,,Jen další závislák, co se snaží zamaskovat svojí závislost za zástěrku, že vlastně ani závislý není."
Například moje mamka tohle nikdy nepochopila, nepochopila, že vždy, když jsem přišel ze školy tak jsem si sedl hned k počítači a vydržel jsem tam až do večera.(Neříkám, že toho nejsem schopný i teď O:-)) Nechápala, že po dni, který jsem strávil jen stereotypním přežíváním v jedné prašivé škole s lidma, kteří se uměli náramně bavit na účet jiných nemám náladu na nic jiného než si sednout k tomu počítači a odreagovat se různými způsoby virtuálního života. Tyto věci samozřejmě způsobovaly i hádky doma, které mě moc mrzeli. Virtuální svět jsem tedy podrobněji začal zkoumat až po nastoupení na střední školu, do té doby to byla pro mě jen občasná zábava. A nějak jsem neměl pochopení pro kamaráda, který u počítače trávil většinu svého času. Podle jeho povahy jsem zjistil po čase, že asi taky jeho komunikace v reálu nebyla s ostatními prvotřídní a, že to jako většina s tímto problémem to řeší tímto způsobem. Takže lidi s názorem o závislých lidech na počítači bych občas poslal někam, Vy když chodíte každý ven s nějakou partou tak vás taky nenazývají závisláky.
Brum, asi se trochu vrátím, abych neodbočil moc daleko od tématu. Takže kromě anonymity, útočiště, seznamování Vám virtuální svět může přinést i hodně poznatků a zábavy. Mezi takový virtuální svět bychom mohli i zařadit sociální sítě jako jsou facebook či twitter. Já osobně virtuální svět doporučuji, aby si každý, alespon jednou vyzkoušel, protože často dokáže změnit názor na život. A děkuji, že díky němu si můžu dopisovat i s lidma s, kterýma jsme od sebe tak daleko a, můžu se každý den s nima podělit o své zážitky.
 


Komentáře

1 Miya Saito Miya Saito | Web | 1. dubna 2012 v 17:19 | Reagovat

Som rada, že si sa tu zjavil. Pekný článok si napísal. Na tému internet som v poslednej dobe písala 2 slohy. Škoda, že si tento článok napísal až teraz lebo tento uhol pohladu ma nenapadol :) Ale inak pekný článok. Ale čo sa týka virtuálneho sveta myslím, že lepšie sa to vyjadruje cez blog než FB.

2 Shiki Lucy Shiki Lucy | Web | 2. dubna 2012 v 20:42 | Reagovat

Dá se říct že když jsem to četla představovala jsem si sims 2. Upřímně, nejsem závislačka nainternetu dokážu vydržet i pár dní //jednou to byl měsíc// a nic mi to neudělalo. Na internetu má bejt každej jakej je né si na něco hrát.
A tet odpovím na komentáe cos zanechal u mě na blogu :D
Jakej cosplay bys chtěl ?:3 A upřímně, nežeru ti žes na Boku no Pico koukal jen z " informativního hlediska" :D ,každý na to koukne ikdyž ví co tam bude,protože to prostě chce vidět :D Hlavně že se ti líbí opening a tak "nádherný" anime ne:D

3 Miya Sky Cynika BiteYou :3 a lá Kaidinka ;3 :D Miya Sky Cynika BiteYou :3 a lá Kaidinka ;3 :D | Web | 9. dubna 2012 v 0:18 | Reagovat

Úžasnej článek ! :D konečně takovej "neutrální" názor :)....a ozvy se někdy ! :D

4 Alexis Alexis | Web | 12. dubna 2012 v 7:59 | Reagovat

Shinsuke! Nauč mě psát tak poutavě jako píšeš ty!! Wíí... skvělej článek a zajímavej názor jako vždy :3

5 Sawemi Sawemi | 15. dubna 2012 v 8:19 | Reagovat

Obdivuju to, jak vždy dokážeš napsat tak dlouhý článek. Já osobně taky vděčím virtuálnímu světu za hodně. Hodně jménem ty. >_O Super článek a těším se na tu povídku ! Nezapomněls, že ne ? ]:D

6 Shizumi Shizumi | Web | 23. dubna 2012 v 12:47 | Reagovat

Krásně sepsané :) Tvůj názor zcela sdílím, když není v okolí nikdo, kdo by člověka pochopil, je virtuální realita jedinou cestou k útěku. Ale přece jen, není až tak dobré úplně se na ni upínat a zapomínat na skutečný život. Ale možnost komunikace, jakou to přináší a seznámení s lidmi, na který bychom v "normálním" životě neměli nikdy možnost narazit je neocenitělná ^^

7 Tamika Tamika | Web | 24. dubna 2012 v 22:33 | Reagovat

hojky )) .. dlouho jsme nepsali musim rict ,nejak jsem se na tvym blogu nemohla zorientovat az ted se mi to podarilo x). Jeslti de o virtualni svet, mluvim ted o virtualni hre tak musim rict ze jednu chvilu mi z toho hrabalo ale ted si treba jen na metina lognu postavu a pisu s kamaradama :) hraju tak napul i privat kde sem se svym manzelem z metinu, ale ted uz tak druhym tydnem jenom piseme na skype :) ..( to by sis musel precist jeden clanek co sem pridala v nedelu je to na dlouho ).. a jeste k tem kamaradum .. s hodne lidma z metinu se stykam osobne, vzhledme k tomu ze hraju uz nekolik let,tak je znam docela dobre ze srazu velkych i nejakych mensich a sem za to opravdu rada :) .. hodne lidem co sem takhle poznala hodne verim, dokonce vic nez treba lidem ze skole, ktery znam nekolik let a stykame se prakticky kazdy den .. a jak rikas kazdymu byhc doporucila do virtualniho sveta byť jen na minutu nahlednout :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.