Evanescence

20. února 2012 v 1:25 | Shinsuke |  NOVÁ ÉRA HUDBY
Skupina, která mě během krátké chvíle dovedla oslnit.Abych to shrnul, nečekal jsem, že najdu skupinu, která by dokázala lidské myšlenky a pocity ještě více v písničkách popsat než ruská skupina t.A.T.u, který mají texty převážně o lásce a zamilovanosti.Písničky od Evanescence jsem znal jako každý člověk, který se o ně moc nezajímá jen od poslechu.Ale, když jsem si nedávno poslechl od nich jednu písničku, která mě zaujala tak jsem se o ně začal zajímat už trochu více.Člověk co umí sepsat své pocity a ještě k tomu je zpívat na veřejnosti musí být opravdu vážně jen vyjímečný člověk mezi vyjímečnýma. Děkuji Amy Lee za nádherné texty, které mi pomáhají proplouvat životem.
~
Jednou takhle na táboře uslyšel Ben Mood dívku hrát na klavír I´ll Do Anything For Love, ta dívka se jmenovala Amy Lee, když mu tu písničku poté i zazpívala tak jí přemluvil, aby spolu založili kapelu.
Evanescence o sobě dali poprvé vědět na konci devadesátých let v Little Rocku, vzhledem k místním hudebním tradicím to ovšem neměli ze začátku vůbec lehké a navíc ještě se zpěvačkou v čele, to také nebylo zvykem.
Americká formace Evanescence zazářila poprvé při songu Bring Me To Life (soundtrack z Daredevil).
Druhá skladba, kterou napsali byl sedmiminutový gothic rockový hymnus Understanding, začala ho hodně často hrát jedna jejich místní rádiová stanice a díky tomu se stali ve městě populární, ale přesto je nikdo neznal, nikdo nevěděl kde bydlí, protože si nemohli v té době dovolit koncertovat, byli jen Ben a Amy a peníze na muzikanty neměli.
Evanescenci hraje písničky o lásce, zoufalství až po temnou beznaděj.Ale prý to svými texty myslí pozitivně ,,Chceme, aby naše kapela lidem říkala, že nejsou sami, kdo se musí vyrovnávat s negativními pocity, nebo bolestí, že my všichni si čas od času musíme projít nečím smutným," vzkazuje Amy Lee. ,,To je život, to je lidský úděl.My říkáme, že nikdo v tom není sám, my tím procházíme také."
Písnička "Hello" a "Like you" napsala Amy pro svojí sestru Bonnie, která zemřela v dětském věku. Tyto 2 písničky nikdy na koncertech nezazpívala.
"Často pláču, nevím proč, ale pomáhá mi to, někdy může být smutek krásný"
Současní členové skupiny Evanescence: Amy Lee (zpěv, klavír, klávesy, texty),Terry Balsamo (kytara),Tim McCord (baskytara),Troy McLawhorn (kytara),Will Hunt (bicí)
Bývalí členové skupiny Evanescence : William Boyd, Ben Moody, Dave Hodges, John LeCompt, Rocky Gray
~
A teď bych sem vložil pár písniček, které mě opravdu zaujali.

Everybody´s fool : Nevím jak na ostatní, ale na mě písnička působí dojmem ,,To neznamená, že když se směji tak, že to tak cítím i uvnitř." I dívka ,kterou každej den vidíte v reklamě se usmívat může mít bolesti, trápení ,které nejdou viditelným okem vidět. Prostě video, které ukazuje masku za, kterou se většina lidí schovává při potížích.
My heart is broken : Písnička ,která ukazuje utrápené srdce.Utrápené srdce z lásky, ze zklamání,z naděje.Každý by si přál svého temného anděla ,který by ho z toho vysvobodil.
Lithium : Tak jako je Lithium lehký a měkký kov, tak stejně křehká je i duše člověka. Amy zde zpívá o tom jaké je těžké, každý večer usínat v posteli sám, jaké je těžké bez milovaného, který ji opustil žít.Pokaždé, když jdu po sněhu si vzpomenu na tuto písničku, ačkoliv ze sněhem nemá nic společného.Asi za to může nádherně laděný videoklip.
Solitude : Další písnička s tématem lásky. Osamělost. Nevím co víc k tomu říci, je nádherná.
Hello : Písnička zpívaná na památku Amy zesnulé sestry Bonnie.
Going under : Patří k nejživějším písničkám od Evanescence. A také k mým nejoblíbenějším.Zase téma láska, která dokáže poplést hlavu.
My Immortal : Sice jsem chtěl vložit jen pár písniček, ale bez těhlech posledních dvou co přidám by to prostě nešlo.
Bring me to live : První píseň ,která odstratovala hvězdnou kariéru Evanescence.Chybět tu rozhodně nesmí.
~
Už mi docházejí slova pochval a nadšení z této kapely, videa krásně zpracovaná, texty krásně promyšlené a nádherná zpěvačka u, které nepřestáváte věřit, že to myslí vážně.
 


Komentáře

1 Miya Saito Miya Saito | Web | 20. února 2012 v 8:25 | Reagovat

Ha som dobrá našla som ťa. Priznám sa, že som musela použiť google translator lebo som moc tvoj český ekvivalent nechápala. Tak už len si zapamätať túto adresu a budem ti sem chodiť komentovať :)

2 justbee justbee | Web | 21. února 2012 v 18:42 | Reagovat

Zlato máš tam jednu chybu :D u Everybody's Fool.. tam máš místo Fool Full :D kdyby to neznamenalo kritickej rozdíl tak ti to sem nepíšu :D Takže pokud se rozhodneš to opravit, tak smaž tenhle koment :))))

3 Shinsuke Shinsuke | Web | 24. února 2012 v 14:31 | Reagovat

[2]: Děkuji za upozornění :-P, co by jsi taky chtěla, když jsem ten článek psal v 1:25 :-D

4 Nelly Nelly | E-mail | Web | 9. července 2012 v 14:52 | Reagovat

Ahoj, ty máš účet na karaoketexty.cz že?? Moc se mi líbí tvůj blog. Evanescenci poslouchám od rána do večera. Hezký článek. :D

5 Shinsuke Shinsuke | Web | 1. srpna 2012 v 8:11 | Reagovat

[4]: Ano, muzikant srdcem i duší ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.